Основні теми:
1. Аналіз змін законодавства.2. Декларація по податку на прибуток по оновленій формі. Відображення результатів перевірок в обліку і в декларації. Приклад відображення змін в програмах автоматизації бізнесу.
3. Финотчетность: кому і яку подавати. Питання складання звітності, враховуємо помилки попередніх періодів.
4. Як уникнути блокування реєстрації ПН/РК : практичні рекомендації заповнення в програмах автоматизації бізнесу.
1. Аналіз змін законодавства.
У нашій країні з 1 січня 2019 року починають діяти нововведення податкового і фінансового законодавства, які змінять економічну ситуацію в країні. Збільшується мінімальна зарплата і як наслідок потрібне коригування ЄСВ (один з основних платежів для ФОП). Зміни торкнутися земельного податку, оподаткування при торгівлі слабоалкоголкой, медичними виробами.Нове у сфері оподаткування:
1.Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року збільшиться на 12% (4173 гривень). Усі платежі, прив'язані до мінімальної зарплати, відповідно також виростуть на 12% ( ЄСВ для ФОП складе 918,06 грн/мес)
Ставка ЄСВ для осіб з інвалідністю, які працюють у ФОП, складе 8,41% (до цього 22%) Ставка зрівняна з ЄСВ для осіб з інвалідністю, які працюють у юридичних осіб.
2.Платників податку на прибуток не чекають великі зміни. Змінена декларація, податок на виведений капітал ще не введений.
3.Торгівля ліками і медичним виробами дозволена тільки за наявності РРО (товари "діагностики, лікування, профілактики організму людини і/або забезпечення таких процесів").
4.Ще 3 роки без ПДВ продовжують працювати підприємства, що займаються прийомом металобрухту і макулатури.
5.ПДВ на ввезення товарів в міжнародних поштових посилках. З 1 січня по 30 червня податок стягуватиметься з усіх посилок ціною більше 150 євро на одного одержувача, з 1 липня ліміт зменшується до 100 євро на одного одержувача. Окрім ПДВ, на посилку нараховуватиметься 10% мита на суму перевищення ліміту.
6.Платникам єдиного податку з 1 січня 2019 року дозволено торгувати не лише пивом, столовим вином, але і сидром та пері.
7.Земельний податок в 2019 році: єдина ставка для землі без оцінки - 5%, для лісів - 0,1% (без індексації)
8.Продовжений на рік мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
9.Ще рік діятиме прискорена амортизація для ОС 4 групи "Машини і устаткування".
У рамках МФСО-обліку з 1 січня 2019 року орендар по звичайній оренді прибуткує на баланс актив ("право користування"). Згідно з Податковим кодексом України, такі активи не амортизуються і не формуються податкові різниці по ст. 138 НКУ.
10.Оскаржити акт податкової перевірки можна в строк до 10 робочих днів (раніше було 5 днів). На видачу податкових повідомлень-рішень співробітникам ДФС виділяється 15 робочих днів (раніше було 10 днів). Рішення може бути оскаржене у вищестоящому податковому органі впродовж 10 робочих днів (раніше було впродовж 10 календарних днів).
11.При самонарахуванні податку (включаючи уточнення) пеня накладається з 91-го дня, який йде за граничним терміном оплати податкових зобов'язань.
2. Декларація податку на прибуток за оновленою формою. Відображення результатів перевірок в обліку і в декларації.
Приклад відображення змін в програмах автоматизації бізнесу.
Реалізована нова форма податкової декларації податку на прибуток підприємства (бланк затверджений наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (в редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 № 467).По оновленій формі ДФС рекомендує подавати декларацію за базовий звітний податковий період - 2018 (лист ДФСУ від 04.01.2019 г. № 357/7 / 99-99-15-02-01-17).
У Реєстрі форм електронних документів на сайті ДФС розміщені схеми xml вивантаження :
J0100117 (квартальна форма);
J0108104 (річна форма).
Основні налаштування, які необхідно зробити в програмах автоматизації бізнесу:
Облікова політика
Передбачено налаштування облікової політики "Визначати об'єкт оподаткування без коригувань фінансового результату" (відповідний прапорець):
Заповнюють платники, які прийняли рішення не застосовувати коригування фінансового результату (окрім негативного залишку минулих періодів) відповідно до п.134.1.1 ст. 134 НКУ |
План рахунків
Передбачений забалансовий рахунок РИ використовуваний: - для ручного обліку різниць по неавтоматизованими статтями різниць; - для ручного коригування сум різниць по автоматизованими статтями. |
- з обов'язковим заповненням субконто "Стаття податкової декларації";
- із заповненням субконто "Податкова група ОС", якщо проводка вноситься для ручного коригування суми нарахованої податкової амортизації ОС і НМА.
При заповненні Декларації по податку на прибуток аналізуються дані фінансових (бухгалтерських) показників. Перед заповненням декларації треба:
Сформувати і зберегти пакет фінансової звітності.
При необхідності користувач може сформувати регламентований звіт "Декларація про прибуток" по старій формі.
Форма декларації вибирається кнопкою "Вибрати форму".
Схема xml, по якій вивантажуватиметься регламентований звіт "Декларація про податок на прибуток" визначається вибором
варіанту "Періодичність" електронної форми декларації
Вибір виду фінансової звітності.
- Форма фінансової звітності, яка використовуватиметься для автоматичного заповнення рядків 01 і 02 Декларації обирається у формі "Параметри заповнення звіту". - Параметри заповнення відкриваються за допомогою кнопки "Налаштування" - "Параметри заповнення" в електронній формі декларації. |
У конфігурації реалізовані:
Автоматичне заповнення декларації по податку на прибуток, у тому числі різниць:- обліку ОС (ст.138 НКУ);
- списання заборгованості, яка не є безнадійною (ст.139 НКУ);
- деяких різниць при придбанні (ст.140 НКУ);
- сум витрат від визнання штрафів, пені неустойок (ст.140 НКУ).
- Неавтоматизовані різниці, за фінансовими операціями оформляються ручними проводками по рахунку РИ, або заповнюються безпосередньо в додатку РИ.
3. Фінзвітність: кому і яку подавати. Питання складання звітності, враховуємо помилки попередніх періодів.
Щорічна фінансова звітність подається в держоргани, як і раніше, по різних датах: в ДФС і в Держкомстат. Терміни подання приведені нижче.
4. Як уникнути блокування реєстрації НН/РК : практичні рекомендації заповнення в програмах автоматизації.
ГФСУ в листі від 27.11.2018 г. № 36942/7 / 99-99-15-03-02-171 роз'яснила деякі питання, пов'язані із складанням ПОНЕДІЛКА і РК кількісних і / або вартісних показників і їх реєстрацією в ЕРПН. Також ГФСУ роз'яснила особливості заповнення нових реквізитів, які з'явилися в ПОНЕДІЛКУ і РК.
Важливо!
Документи формуються по новій формі, починаючи з 01.12.2018 г., незалежно від дати виписки документів.
Звернути увагу!
Якщо податковий документ, за попередній період (наприклад, листопад 2018, формується по "старій" формі, треба перевірити в регістрі відомостей "Налаштування друку податкових документів" не встановлений прапор "Вивантаження / Друк документів за формою, що діє на дату складання документу ". Для роботи за поточними правилами прапор встановлювати не треба.
- Перейти в регістр можна з картки організації (розділ "Головне", група "Налаштування" - "Організації") по гіперпосиланню "Налаштування друку податкових документів"
- У графах "Постачальник (продавець) " і "Одержувач (покупець) " податкової накладної окрім ИНН необхідно також вказувати податковий номер платника податків, відповідно, постачальника і покупця (п.4 Близько 1307) *.
* У випадках, коли НН не видається покупцеві, податковий номер платника податків не заповнюється. Податкові номери постачальника і покупця заповнюються у формах НН і РК з картки організації і контрагента (реквізит "Код ЄДРПОУ"), відповідно.
Заповнення коду ознаки в звідній ПОНЕДІЛКОМ
Відповідно до Порядком 763 при складанні звідної ПОНЕДІЛКУ і/або РК до неї в полі "Звідна податкова накладна" замість відмітки "Х" відзначається один з чотирьох кодів ознаки (цифра "1", "2", "3" чи "4") . Код ознаки залежить від причини, по якій складається звідна податкова накладна або розрахунок коригування до неї :
"1" - у разі нарахування податкових зобов'язань на підставі п.198.5 ст.198 НКУ (у зв'язку із здійсненням так званого "умовного постачання")
"2" - у разі нарахування податкових зобов'язань, які "розподіляються" на підставі п.199.1 ст.199 НКУ (коли придбані товари / послуги одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних ПДВ операціях)
"3" - у разі складання звідної ПОНЕДІЛКУ на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст.188 або ст.189 НКУ, над фактичною ціною постачання;
"4" - у разі складання звідної ПОНЕДІЛКУ при безперервних або ритмічних постачаннях товарів / послуг, у тому числі вказаних в п.44 підрозділу 2 розділи XX НКУ (електрична і теплова енергія, вугілля і продукти його збагачення і так далі).
У конфігураціях реалізована виписка ПОНЕДІЛКА за документами придбання для неоподатковуваних і пропорційно оподатковуваних операцій, за допомогою документу "Податкова накладна" з видом операції "Умовний продаж".
Документ заповнюється на закладці "Послуги" з кнопки "Заповнити" одним із способів :
Номер групи коригування відповідає певному коду причини коригування, оскільки в одному РК може бути вказані декілька причин коригування (зміна ціни, зміна кількості, повернення товару або авансових платежів та ін.).
ГФСУ визначає умовні коди причин коригування, які платники податку вказуються в графі 2.1 "Код причини" (п.24 Близько 1307).
ВАЖЛИВО!
Нумерація рядків при вивантаженні (друк) документу не робиться.
ПН, виписані до 01.12.2018 р., перед вивантаженням треба перезаписати.
Для виписки РК треба перезаписати ПН, виписані до 01.12.2018 р.
Звернути увагу!
Для перезапису ПН може знадобитися "відкрити" вже закритий для редагування період.