|
Розрахунки коригувань
|
План доповіді
1. Розрахунок коригування до податкової накладної:
- Повернення поставлених товарів / послуг від покупця (зміна кількості)
- Повернення суми попередньої оплати покупцеві (зміна ціни)
- Зміна ціни і кількості поставлених товарів / послуг;
- Виправлення помилок в податковій накладній (помилка в номенклатурі, коді УКТЗЕД і ДКПП)
- Помилка в ИНН контрагента.
2. Інші питання по РК
Розрахунок коригування податкової накладноїРозрахунок коригування складається у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до п.192.1 ст. ".
Розглянемо приклади заповнення розрахунків коригувань у продавця в найбільш поширених випадках:
Повернення поставлених товарів/послуг від покупця (зміна кількості) або повернення суми попередньої оплати покупцеві (зміна ціни)
- Зміна ціни і кількості поставлених товарів / послуг;
- Виправлення помилок в податковій накладній (помилка в номенклатурі, коді УКТ ВЭД і ДКПП);
- Помилка в ИНН контрагента.
Повернення поставлених товарів/послуг від покупця
У разі повернення поставлених товарів / послуг від покупця (зміна кількості) оформляється документ "Додаток 2 до податкової накладної" з видом операції "Операції, оподатковувані ПДВ (повернення) ".Повернення поставлених товарів/послуг від покупця
|
Повернення суми попередньої оплати покупцеві
У разі повернення суми попередньої оплати покупцеві (зміна ціни) оформляється документ "Додаток 2 до податкової накладної" з видом операції "Операції, оподатковувані ПДВ (повернення) ".
|
|
|
Зміна ціни або кількості поставлених товарів/послуг
У разі зміни ціни або кількості поставлених товарів/послуг необхідно оформити документ "Додаток 2 до податкової накладної" з видом операції "Операції, оподатковувані ПДВ (коригування) ".
|
|
|
Помилка в номенклатурі (коді УКТЗЕД і ДКПП) податкової накладної
Згідно з останніми рекомендаціями ДФСУ (Індивідуальна податкова консультація від 01.02.2018 г. № 400/6 / 99-99-15-03-02-15 / ІПК), про порядок заповнення розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі зміни номенклатури товарів/послуг постачальник складає розрахунок коригування, що містить 2 рядки :- у першому рядку зі знаком "-" вказуються показники по товарах/послугам, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому в графі 1 наступного РК в обов'язковому порядку вказується № по порядку рядка податковій накладній, яка коригується;
- у другому рядку зі знаком " " вказуються показники товарів/послуг, які фактично поставляються. При цьому в графі 1 такого РК новим товарним позиціям привласнюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, яка коригується.
|
|
Конфігурація 1.2 |
Одночасна зміна кількості і ціни
Приклад: підприємство отримало аванс від покупця ( за 150 штук товару, за ціною 100 грн (без ПДВ)), але на момент відвантаження ціна товару зросла, тому поставляється менша кількість товару, за більш високою ціною ( за 120 штук, за ціною 125 грн ( без ПДВ)).Треба одночасно відкоригувати ціну і кількість товару.
На сьогодні немає офіційного роз'яснення податківців, яке б зняло усі питання, відносно порядку складання РК в описаній ситуації.
У користувачів були спроби відбити таке коригування двома рядками : одна на зміну кількості, а друга - на зміну вартості.
В даному випадку, якщо йде мова про один і той же товар, то в гр.1 РК ("№ з/п рядки податкової накладної, що коригується") треба і в першому, і в другому рядку продублювати одно і те ж значення.
Але у разі такого дублювання система не пропускає на реєстрацію РК.
Також були спроби (у т. ч. консультації, наприклад лист ГУ ДФС в Харківській області від 05.01.2018 г. № 52 / ІПК / 20-40-12-01-11), відбити таке коригування в РК одним рядком.
Проте, при такому варіанті заповнення РК, приходить відмова в реєстрації :
"Документ не може бути прийнятий - Одночасне заповнення граф
"Коригування кількості" (зміна кількості, ціна) і "Коригування вартості" (зміна ціни, кількість) не допускається.
Необхідно прислати розрахунок коригування, який містить
- рядок з вказівкою причини "Зміна номенклатури", цим показники виводяться в 0;
- новий рядок (рядки) з коректною кількістю і ціною".
Тобто, це означає, що має бути наступний порядок коригування :
- повністю "обнулити" товарну позицію "-" (із старою ціною і старою кількістю);
- новим рядком з " " додати цю ж товарну позицію, але вже з новою ціною і кількістю. Цей рядок необхідно нумерувати в гр. 1 РК під "новим" порядковим номером, якого не було в НН.
Конфігурація 2.0 |
Конфігурація 1.2 |
Одночасна зміна кількості і ціни
Помилка в ИНН контрагента
Якщо після оформлення документу "Податкова накладна" на контрагента-покупця виявлено, що ИНН покупця вказаний не вірно (тоді як таблична частина заповнена вірно) необхідно:
1) оформити документ "Додаток 2 до податкової накладної" з видом операції "Операції, оподатковувані ПДВ (повернення) " на контрагента - покупця з "помилковим" ИНН. Тобто, реквізити його шапки повторюються з помилкою (як в "помилковій" податковій накладній), а суми в табличній частині заповнюються зі знаком "-" (щоб обнулити помилку податкової накладної).
2) Створити "нову" податкову накладну на контрагента - покупця з "правильним" ИНН. Оскільки в конфігурації передбачена можливість вказати тільки одно значення кожного з реквізитів картки контрагента (не ведеться історія значень реквізитів), у разі зміни яких-небудь даних найбільш правильним буде, створити картку нового контрагента з новими даними. Окрім оформлення вищезгаданих документів, в даному випадку необхідно буде оформити операцію перенесення заборгованості між контрагентами з різними ИНН, за допомогою документу "Коригування боргу" з видом операції "Перенесення заборгованості".
Конфігурація 2.0 |
Конфігурація 1.2 |
Розрахунок коригування до звідної податкової накладної
У разі повернення запасів, придбаних з ПДВ для використання повністю або частково в неоподатковуваних операціях необхідно оформити наступні документи :- документ "Реєстрація податкового документу", що входить, з видом операції "Розрахунок коригування (повернення) " - на підставі отриманого від постачальника розрахунку коригування;
- документ "Додаток 2 до податкової накладної" з видом операції "Умовний продаж (повернення) " - документ може бути сформований на підставі звідної податкової накладної на умовний продаж.
Інші питання, за розрахунками коригування до податкової накладної:
Як виправити помилку в номері і даті НН?
Виправлення номера або дати податкової накладної шляхом надання розрахунку коригування заборонене (п.21 Порядок 1307). Виникнення проблем, пов'язаних з неправильно вказаним порядковим номером податкової накладної, навряд чи можливо, оскільки згідно п.6 Близько №1307 нумерація складених податкових накладних ведеться платником ПДВ в довільній формі і порядку.Якщо дата податкової накладної не відповідає даті виникнення податкових зобов'язань, то така податкова накладна може бути визнана неправильно складеною, і як наслідок - невизнання податкового кредиту у покупця.
В цьому випадку рекомендується вважати таку НН помилково виписаною і для виправлення цієї податкової накладної оформляється розрахунок коригування, яким обнуляються її показники, і виписується "нова" податкова накладна з правильною датою.
Чому в додатку Д1 звіту "Декларація по ПДВ" не відображаються "Нульові РК"?
Податківці роз'яснили ("ЗІР" категорія 101.23) : ". Якщо на підставі складеного розрахунку коригування до податкової накладної об'єми поставок товарів/послуг і відповідно сума податкових зобов'язань або податкового кредиту платника податку не змінилися, то підстав для заповнення відповідних рядків податкової декларації по ПДВ і Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації по податку на додану вартість (Д1) (додаток 1) немає.".Отже, РК що має підсумкову суму "0", тобто не змінює податкові зобов'язання продавця не повинен відбиватися в податковій звітності по ПДВ.