Олег Новохатський розповідав:14 липня у святковій атмосфері пройшов семінар разом з В.Величко.
- Про нові BAS і старі програми. Підтримка та оновлення УТП/УВП – новий ІТС РЕТРО
- Поради від Суперконсультантів СТК-НОВА Шукаємо помилки обліку ПДВ у програмі BAS Бухгалтерія;
- Як перевірити свого контрагента. Новий сервіс ІТС "Опендатабот.Ризики" для перевірки на ризики компаній, ФОП і фізичних осіб у відкритих державних реєстрах
- ПРРО новини:
*ПРРО "Cashalot" тепер працює з BAS. Як підключити? Вартість?
*ПРРО Веб-чек. Вартість.
Про нові BAS і старі програми. Підтримка та оновлення УТП/УВП – новий ІТС РЕТРО
З 01.07.2021 року розробником введено новий вид ІТС РЕТРО для УТП і УВП.
Вартість регулярної підтримки програм минулого покоління дорожчає більше ніж на 50%
Варіанти переходу:
1.BAS Бухгалтерія. ПРОФ – звичайна бухгалтерія.2.BAS Бухгалтерія. КОРП – облік кадрів, складна ЗП.
3.BAS КУП - облік кадрів, складна ЗП, управлінський облік.
В чому різниця?
Порівняння варіантів
BAS Бухгалтерія.КОРП = класичний бухгалтерський облік + розширений блок Зарплата і кадри
BAS КУП = класичний бухгалтерський облік + розширений блок Зарплата і кадри + управлінський облік (виробництво, бюджетування, планування, логістика, склад)
Порівняльна таблиця можливостей програм
Поради від Суперконсультантів СТК-НОВА.
Шукаємо помилки обліку ПДВ у програмі BAS Бухгалтерія.
У типовому рішенні реалізовано дві методики відстеження моментів виникнення бази оподаткування ПДВ:
Простий облік ПДВ «Облік з льоту» – оперативно, при проведенні кожного документа відвантаження та оплати (на льоту) розраховується момент виникнення бази оподаткування та реєструються податковий кредит (ПК) і податкові зобов'язання (ПЗ) з ПДВ згідно з правилами, встановленими податковою схемою в договорі з контрагентом (за першою подією, по оплаті та ін).
«Складний облік ПДВ» - протягом податкового періоду ПК та ПЗ з ПДВ реєструються накладними та актами послуг (за фактом відвантаження). Платіжні документи не формують рухів з облуку ПДВ. Наприкінці податкового періоду «незакриті» аванси відображаються у податковому обліку.
Наша презентація буде актуальна для Простого обліку ПДВ
Розглянемо облік ПДВ на прикладі взаєморозрахунків з постачальниками.
Для обліку ПДВ з постачальниками передбачено 3 регістра:
- Регістр накопичення «Придбання податковий облік»
- Регістр накопичення «Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань»
- Регістр бухгалтерії «Журнал проводок» (бухгалтерський облік)
Рушійним регістром є «Придбання податковий облік», саме його дані визначають, які будуть проводки по ПДВ та записи регістру «Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань», тобто саме цей регістр вираховує першу подію.
Регістр «Очікуваний та підтверджений ПДВ придбань» показує чи всі податкові накладні отримані згідно з визначеною першою подією.
Як саме це працює?
Дані регістру групуються за ознаками:
- Організація,
- Договір контрагента,
- Документ розрахунків,
- Зворотна тара,
- Ставка ПДВ,
- Вид діяльності ПДВ,
- Ознака придбання основних фондів.
Відмінність будь якого з вимірів в межах одного циклу покупки призведе до викривлення даних по першій події ПДВ
Основні помилки
Далі, ми розглянемо всі помилки по взаєморозрахункам з контрагентами по ПДВ за причинами виникнення:
1) непослідовне введення документів,
2) відмінність вимірів,
3) ручне виправлення сум ПДВ та проводок,
4) відображення взаєморозрахунків за допомогою документу «Операції»,
5) некоректні налаштування системи,
6) незакрите повернення.
1) непослідовне введення документів,Бухгалтерським звітом АНАЛІЗ СУБКОНТО легко перевірити стан взаєморозрахунків та ПДВ
В шапці звіту обираємо субконто Контрагенти, в настройках на вкладенні Види субконто обираємо субконто Контрагент, Договори, також можливо деталізувати взаєморозрахунки до Документа розрахунків з контрагентами.
Бачимо не послідовно проведені документи.
Рекомендується перепроводити документи за період незакритого робочого місяця перед випискою податкових накладних для відновлення послідовності розрахунків. Для перепроведення можно зайти в Договір контрагента, та перепровести документи за договором або скористатися Обробкою «Групове перепроведення документів», яке знаходиться в меню Операції – Сервіс.
Відмінність вимірів
Наприклад, які бувають помилки:
- придбали основний засіб, а в платіжному документі не поставили ознаку ОФ (основні фонди);
- в платіжному документі вказали один договір, а в надходженні товарів і послуг – інший;
- в платіжному документі вказали розрахунковий документ, а в надходженні товарів і послуг не вказали або вказали інший (якщо взаєморозрахунки за договором ведуться з деталізацією по розрахункових документах;
- та інші.
Для перевірки потрібно скористатися звітами Аналіз субконто, Перевірка суми вхідного ПДВ, або Універсальний звіт по регістру накопичення Придбання податковий облік.
Результат формування звітів Аналіз субконто, Перевірка сумм вхідного ПДВ
Розглянемо налаштування Універсального Звіту по регистру накопичення Придбання податковий облік
Результат формування Універсального звіту
Ручне виправлення сум ПДВ та проводок.
Періодично трапляються випадки, коли користувачі виправляють суму ПДВ автоматично розраховану системою згідно вказаної ставки. Це також призводить до подальших помилок. Якщо платіж був проведений на загальну суму, частина якої оподатковується ПДВ, а частина ні, то правильним буде розбити цю суму на 2 рядки та вказати різні ставки (Без ПДВ та 20%), а не виправляти самостійно суму ПДВ.Відображення взаєморозрахунків з контрагентами за допомогою документа «Операції»
Якщо в документ «Операція» ввести лише бухгалтерські проводки, то такі суми не потраплять до регістру «Придбання податковий облік» (чи іншого регістру). Тобто вони не будуть враховані у подальших процесах визначення першої події. Тому рекомендовано відображати коригування взаєморозрахунків з контрагентами за допомогою документа «Коригування боргу».
! Для пошуку документів «Операція», якими сформовані проводки по конкретному договору контрагента, можна скористатися обробкою «Пошук посилань на об'єкти». Обробка доступна в Головному меню, команда «Всі функції» - «Стандартні».
В поле «Об'єкт» обробки необхідно вибрати тип даних «Договір контрагента», після чого вибрати конкретний договір зі списку і натиснути кнопку «Знайти посилання». Буде виведений список всіх об'єктів конфігурації (довідників, документів і ін.), В тому числі документів «Операція», в яких обрано даний договір.
5. Некоректне введення залишків
Всі вищевказані причини помилок стосуються також і документа введення залишків. Якщо, наприклад, встановити ставку «Без ПДВ» для контрагента, з яким взаєморозрахунки ведуться за ставкою «20% ПДВ», то вказана в документі сума буде враховуватися системою окремо, що також призведе до викривлення записів по регістрах під час введення наступних документів.6. Некоректні налаштування системи
Для того, щоб був можливий облік ПДВ по організації, має бути налаштована облікова політика, а саме заповнена схема оподаткування «Податок на прибуток та ПДВ» або «Єдиний податок та ПДВ».
Також слід перевірити налаштування в договорі з контрагентом: реквізити «Складний облік ПДВ» та «Схема податкового обліку».
Третя складова налаштувань – рахунки розрахунків з контрагентами.
При першому старті системи створюються налаштування рахунків за замовчуванням.
Налаштування за замовчуванням саме для валюти регламентованого обліку, тобто гривні. Якщо є необхідність не використовувати рахунки авансів, то достатньо виправити існуючі налаштування Не рекомендується залишати поля Рахунки авансів порожніми, це призведе до некоректного зарахування авансових платежів та некоректного обліку по розрахункових документах. Створювати налаштування для конкретного контрагента чи договору рекомендується у випадках, коли ці налаштування мають відрізнятися від стандартних.
7. Незакрите повернення
В BAS Бухгалтерії повернення обліковуються окремими документами або видами операцій документа, й відповідно, на окремих вимірах «подія» регістрів з обліку ПДВ. В регістрі «Придбання податковий облік» це такі парні значення: Повернення оплати постачальнику та Повернення постачальнику. В регістрі «Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань» це подія «повернення».
Наприклад, придбали і оприбуткували товар, оплатили його, потім повернули товар і отримали натомість інший. А оплату не повертали – ось і класична ситуація незакритого повернення. Для того, щоб програма надалі коректно вираховувала першу подію необхідно закрити повернення, тобто зробити документ «Коригування боргу».
! Зверніть увагу, якщо оплата товару пройшла після повернення, то коригування проводити не потрібно.
Щоб показати випадок незакритого повернення, відображені звіти: оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 та «Універсальний звіт» по регістру накопичення «Придбання податковий облік» до коригування та після нього Звіти до коригування.
Коригування боргу.
Звіти після коригування
Як бачимо, коригування боргу закриває цикл взаєморозрахунків.
Що стосується операцій повернення, зверніть увагу, що документи Додаток 2 до ПН слід вводити з видом операції «повернення» лише у випадку реального повернення товарів чи коштів, у всіх інших – слід вибирати вид операції «зміна суми компенсації»
Ми розглянули всі основні моменти. Сподіваємось, що відтепер облік взаєморозрахунків з контрагентами по ПДВ у програмі BAS Бухгалтерія для України стане легким та швидким процесом.
Перевір свого контрагента!
Новий сервіс ІТС -"Опендатабот.Ризики"
Можна перевірити…
150 перевірок на 3 місяці – 1 200 грн
150 перевірок на 12 місяців – 3 980 грн
300 перевірок на 12 місяців – 7 980 грн
500 перевірок на 12 місяців – 13 980 грн
Доступний у программах:
- BAS Бухгалтерія Базовая, ПРОФ, КОРП
- BAS ERP
- BAS Управління торгівлею
- BAS Комплексне управління підприємством
ПРРО новини: «Cashalot» тепер працює з BAS
У липні цього року випущено модуль інтеграції ПРРО «Cashalot» з програмами BAS:
- BAS ERP (починаючи з версії 2.1.23);
- BAS Роздрібна торгівля (починаючи з версії 2.2.12);
- BAS УТ (починаючи з версії 3.2.23);
- BAS КУП (починаючи з версії 2.1.23).
Вартість ліцензій.
Кожна ліцензія вже включає модуль інтеграції
Чому варто обрати програмний РРО?
- Ціна в рази нижча за апаратні РРО
- Спрощена процедура реєстрації РРО
- Жодних витрат на обслуговування касових апаратів
- Повністю український продукт, відповідність законодавству та вчасне оновлення
- Швидка організація будь-якої кількості кас
- Автоматичне формування звітів
Порівняльна таблиця програмних РРО